Sections

Weather Forecast

Close
Advertisement

West Central South All-Conference teams

Email News Alerts

WEST CENTRAL SOUTH

ALL-CONFERENCE

(GIRLS' CROSS COUNTRY)

PAYNESVILLE - Linda Keller, Andrea Schlangen, Erica Schlangen, Brittney Hemmesch.

Advertisement
Advertisement

MINNEWASKA - Halle Christianson, Madi Sachs.

MONTEVIDEO - Kate Eggers, Makena Hofer, Anna Carruth.

LAC QUI PARLE VALLEY - Tera Walker, Kelly Swenson, Whitney Hermanson.

BOLD - Tara Hilgert.

BENSON - Kendra Mooberry.

(BOYS' CROSS COUNTRY)

PAYNESVILLE - Tanner Wendroth.

MONTEVIDEO - Jesus Mijares, Patrick Olson, Tim Rickert, Gentry Schweiger, Drew Meyer.

BENSON - Ben Murphy, Peter Lindblad.

MORRIS - Stefan Lembke.

MINNEWASKA - Gage Sachs.

BOLD - Kyle Schulte.

LAC QUI PARLE VALLEY - Cade Robertson, Alex Stamp, Kelby Strand.

(GIRLS' TENNIS)

BENSON - Abby Fragodt, Chelsie Goff, Lauren Alsaker, Nat Nattanpanapong, Catherine James.

YELLOW MEDICINE EAST - Kate Dubbelde, Meghan Jensen, Jessie Erickson.

MINNEWASKA - Laura Paulson, Alicia Pfeninger, Sarah Faehnrich, Breanna Jenks, Brittany Mensing.

MONTEVIDEO - Shelby Monahan, Avery Carlborm.

LAC QUI PARLE VALLEY - Madolynn Morken.

(VOLLEYBALL)

BENSON - Kayla Hampton, Jenny Bouta, Taylor Semler.

YELLOW MEDICINE EAST - Macy McKay, Aimee Johnson, Stina Leiseth, Jamie Baker.

MONTEVIDEO - Beka Schwendemann, Whitney Johnson.

MORRIS - Erin Schieler, Brianne Neuman.

MINNEWASKA - Allie Ostrander.

ACGC - Lauren Kinzler.

PAYNESVILLE - Anna Kolton.

LAC QUI PARLE VALLEY - Andrea Rheingans, Micaela Erickson.

BOLD - Christine Gass.

(FOOTBALL)

ACGC - Joel Slinden, Nick Amor, Micah Larson, Kurtis Hulsman, Deron Buboltz, Travis Frederiksen, Jordan Tanner.

BOLD - Mitch Neabauer, Josh Voskia, Grant Solem, Jay Lippert, Al Honzay.

MONTEVIDEO - Jeff Jerve, Brock Ackerman, Eric Brandon, Mitch Christensen.

BENSON - Aaron Lindahl, Chris Carruth, Jeff Berens, Dan Martin.

MINNEWASKA - Cory Jackson, Dan Snider, Mike Whittemore, Nick Molitor.

MORRIS - Josh Love, Eric Riley, Tyler Meischner, Taylor Nohl.

PAYNESVILLE - Shane Kampsen, Matt Schmiesing.

YELLOW MEDICINE EAST - Anton Leiseth, Tyler Sand.

LONG PRAIRIE-GREY EAGLE - Joseph Pesta.

LAC QUI PARLE VALLEY - Ryan Hoium.

(GIRLS' SWIMMING AND DIVING)

ALBANY - Shalon Rothstein, 200 medley relay.

SC CATHEDRAL - Maddy Pesch, Ann Saliares, 200 medley relay.

SAUK CENTRE - Megan Rieland.

MONTEVIDEO - Jessi Haider.

MELROSE - Morgan Kingston, Kirsten Beste, Holly Markham, Abbie Glasener, 200 free relay, 400 free relay.

FOLEY - Kelli Nadeau, Kiah Dahlquist, Josie Wittwer, Emily Brown, 400 free relay.

MINNEWASKA - Paige Entzi.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
randomness