Sections

Weather Forecast

Close
Advertisement

Viking Speedway race results

Email Sign up for Breaking News Alerts
Cardinals Alexandria,Minnesota 56308 http://www.echopress.com/sites/all/themes/echopress_theme/images/social_default_image.png
Echo Press
(320) 763-3258 customer support
Viking Speedway race results
Alexandria Minnesota 225 7th Ave E
P.O. Box 549
56308

SATURDAY, JUNE 9

STREET STOCK

FEATURE - 1. Tiffany Maus-Krippner, 8, Kimball, 2. Chris Winter, 31, Hoffman, 3. Justin Vogel, 10, Brooten, 4. Mark Blom, 6X, Glenwood, 5. Brett Miller, 33M, Alexandria, 6. Andrew Bangsund, 70, Alexandria, 7. Ryan Satter, 67, NA, 8. Vernon Stewart, 23, Herman, 9. Adam Burrows, 18B, West Fargo, ND, 10. Tyler Spanswick, 15, Osakis.

Advertisement
Advertisement

HEAT 1 - Vogel, Bangsund, Blom, Satter, Spanswick.

HEAT 2 - Burrows, Winter, Miller, Maus-Krippner, Stewart.

LATE MODEL

FEATURE - 1. Don Shaw, 42S, Ham Lake, 2. Jeff Wildung, 50, Nassau, 3. Zach Johnson, 73, Kensington, 4. Cody Skytland, 11S, Fargo, ND, 5. Rick Nelson, 12N, Alexandria, 6. Brad Parson, 44P, Morris, 7. Billy Michaelsohn, 8, West Fargo, ND, 9. Clarence Washburn, 3, NA.

HEAT - Johnson, Skytland, Wildung, Shaw, Nelson, Michaelsohn, Parson, Washburn.

MIDWEST MODIFIED

FEATURE - 1. Travis Saurer, 21X, Elizabeth, 2. Dustin Bitzan, 10B, Brandon, 3. Chris Mensen, 53, Alexandria, 4. Ronald Saurer, 42, Dalton, 5. Jason Hoffman, 07, Villard, 6. William Lund, 27, Brandon, 7. Darrin Braaten, 4A, Kensington, 8. Kyle Reents, 1, Glenwood, 9. Ryan Schleusner, 97S, Hector, 10. Bryan Kakela, 11, Langdon, ND, 11. Shawn Olson, 32, Alexandria, 12. Brandon Spanswick, 88, Osakis, 13. Tyler Vanderby, 37, Glenwood, 14. Dustin Karl, 15K, Osakis, 15. Josh Muzik, 23, Alexandria, 16. Tim Mensen, 59, Alexandria, 17. Todd Berg, 20, Starbuck, 18. Dan Greeley, 7G, Alexandria, 19. Steve Johnson, 73, Alexandria, 20. Kurt Deters, 29, Sauk Centre, 21. Jayden Berends, 1X, Montevideo.

HEAT 1 - Mensen, Tr. Saurer, Johnson, Bitzan, Schleusner, Deters.

HEAT 2 - Olson, Greeley, Hoffman, Lund, Kakela, Vanderby, Karl.

HEAT 3 - R. Saurer, Reents, Braaten, Muzik, Berg, Mensen, Berends.

MODIFIED

FEATURE - 1. Cody Skytland, 19S, West Fargo, ND, 2. Danny Bayer, 36, Elrosa, 3. Brett Hoium, 5H, Villard, 4. Curt Lund, 87, Redwood Falls, 5. Dallas Gulbrandson, 1G, Alexandria, 6. Dennis Bitzan, 10X, Farwell, 7. Brady Gerdes, 2X, Villard, 8. Dave Schroeder, 18S, Glenwood, 9. Travis Saurer, 21X, Elizabeth, 10. Jake Wildman, 99W, Glenwood, 11. Peter Loecken, 97, Roscoe, 12. Terry Merten, 14M, Sauk Centre, 13. Scott Werk, 16W, Verndale, 14. Terry Engebretson, 1X, Cyrus, 15. Jason Thoennes, 52, Garfield.

HEAT 1 - Thoennes, Bayer, Skytland, Engebretson, Schroeder, Loecken, Gerdes, Werk.

HEAT 2 - Lund, Saurer, Hoium, Bitzan, Gulbrandson, Wildman, Merten.

SUPER STOCK

FEATURE - 1. Cody Lee, 50, Starbuck, 2. Matt Miller, 13M, Glenwood, 3. Mike Peterson, 1P, Dawson, 4. Jeff Crouse, 29*, Alexandria, 5. Larry Lund, 54, Brandon, 6. Trevor Saurer, 21, Dalton, 7. Alan Johnson, 21, Osakis, 8. Derrick Lemke, 31X, Sauk Centre, 9. Dominic Baker, 9, Osakis, 10. Jon Stepan, 3S, Brandon, 11. Jeff Flaten, 15F, Hancock, 12. Jason Cook, 79, Brandon, 13. Rocky Yeats, 77, Alexandria, 14. Travis Berends, 2*, Montevideo, 15. Jeff Kluver, 19K, Alexandria.

HEAT 1 - Stepan, Tre. Saurer, Lund, Peterson, Flaten, Berends, Kluver, Baker.

HEAT 2 - Miller, Lee, Crouse, Lemke, Johnson, Jason Cook, Yeats.

Advertisement
EchoPress News
Advertisement
Advertisement
randomness