Sections

Weather Forecast

Close
Advertisement

Miller takes three at Runestone Raceway

Email Sign up for Breaking News Alerts
Cardinals Alexandria, 56308
Alexandria Minnesota 225 7th Ave E
P.O. Box 549
56308

Carson Miller won both heat races and the feature of the Rookie Division at the Runestone Go-Kart Association last Friday night.

Tanner Bitzan, Lily Grewe, Courtney Storck, Austin Chyba, Corey Storck and Matt Lanoue also picked up feature wins at the track.

Advertisement
Advertisement

RESULTS

ROOKIE - Heat I, Group I - 1. Halle Dahlen; 2. Kaden Johnson; 3. Jamie Lanoue; 4. Ryan Borris; 5. Abby Johnson; Heat 1, Group 2 - 1. Cody Fultz; 2. Sydney Ellis; 3. Peyton Loss; 4. Colby Sorenson; Heat 1, Group 3 - 1. Carson Miller; 2. Raya Peterson; 3. Gavin Beck; 4. Mason Lesmeister

Heat 2, Group 1 - 1. Johnson; 2. Lanoue; 3. Dahlen; 4. Borris; 5. A. Johnson; Heat 2, Group 2 - 1. Fultz; 2. Ellis; 3. Loss; 4. Sorenson; Heat 2, Group 3 - 1. Miller; 2. Beck; 3. Peterson; 4. Lesmeister

A Feature - 1. Miller; 2. Fultz; 3. Beck; 4. Dahlen; 5. Peterson; 6. Johnson; Be Feature - 1. Beck; 2. Peterson; 3. Lanoue; 4. Ellis; 5. A. Johnson; 6. Loss; C Feature - 1. Loss; 2. A. Johnson; 3. Borris; 4. Lesmeister; 5. Sorenson

SPORTSMEN FLATHEAD - Heat 1 - 1. Tanner Bitzan; 2. Anthony Swiridow; 3. Dylan McLain; 4. Aaron Dahlen; 5. Bailey Rosch; 6. Taylor Bitzan; 7. Taylor Benham; Heat 2 - 1. Dahlen; 2. Taylor Bitzan; 3. Tanner Bitzan; 4. Rosch; 5. McLain; 6. Benham; 7. Swiridow

A Feature - 1. Tanner Bitzan; 2. Dahlen; 3. McLain; 4. Taylor Bitzan; 5. Swiridow; 6. Rosch; 7. Benham

SPORTS ANIMAL - Heat 1 - 1. Tanner Bitzan; 2. Reegan Nelson; 3. Josh Helmbrecht; 4. Lily Grewe; 5. Taylor Bitzan; 6. Zach Klitzke; Heat 2 - 1. Taylor Bitzan; 2. Grewe; 3. Schlief; 4. Klitzke; 5. Nelson; 6. Tanner Bitzan; 7. Helmbrecht

A Feature - 1. Grewe; 2. Taylor Bitzan; 3. Tanner Bitzan; 4. Nelson; 5. Helmbrecht; 6. Klitzke; 7. Schlief

JR 1 CAGELESS - Heat 1 - 1. Aaron Dahlen; 2. Austin Chyba; 3. Justin Froemming; 4. Clare Lesmeister; 5. Tristin Johnson; Heat 2 - 1. Froemming; 2. Johnson; 3. Dahlen; 4. Chyba; 5. Lesmeister

A Feature - 1. Chyba; 2. Lesmeister; 3. Froemming; 4. Dahlen

JR 1 CAGED - Heat 1- 1. Courtney Storck; 2. Justin Froemming; 3. Clare Lesmeister; 4. Travis Engebretson; 5. Blair Eckstien; 6. Blake Engebretson; 7. Bailey Sorenson; 8. Tiffany Gavin; Heat 2 - 1. T. Engebretson; 2. Lesmeister; 3. B. Engebretson; 4. Storck; 5. Sorenson; 6. Froemming; 7. Eckstien; 8. Gavin

A Feature - 1. Storck; 2. Froemming; 3. T. Engebretson; 4. B. Engebretson; 5. Sorenson; 6. Eckstien; 7. Lesmeister; 8. Gavin

STOCK LIGHT - Heat 1 - 1. Corey Storck; 2. Meghan Miller; 3. Sam Ellis; 4. Brent Thoennes; 5. Hailey Lee; 6. Zach Wittmer; Heat 2 - 1. Miller; 2. Storck; 3. Lee; 4. Ellis; 5. Wittmer

A Feature - 1. Storck; 2. Miller; 3. Lee; 4. Wittmer; 5. Ellis; 6. Thoennes

STOCK MEDIUM - Heat 1 - Maghan Miller; 2. Matt Lanoue; 3. Zach Wittmer; 4. Taylor Lake; Heat 2 - 1. Lanoue; 2. Miller; 3. Wittmer; 4. Lake

A Feature - 1. Lanoue; 2. Miller; 3. Wittmer; 4. Lake

Advertisement
Echo Press (320) 763-3258 customer support
Advertisement
Advertisement